Süpervizyonlar

Süpervizyonlar2020-04-24T01:48:24+03:00

Her uzman zaman zaman terapi sürecinde desteğe ihtiyaç duyar. Aldığı eğitimleri ne kadar başarıyla uyguladığını gözden geçirme ihtiyacı hisseder. Gerek eğitim sonrası süpervizyonun olmaması gerekse de eğitimle beraber süpervizyon sürecinin de bitmiş olması uzmanın yaptığıyla baş başa kalmasına neden olur. Böylesi bir durum uzmanın kendine olan güveninin sarsılmasına neden olabilir. Bazen de uzman farklı terapi uygulamalarını da görmek isteyebilir.

Biz şanslı bir ekip olarak yoğun bir süpervizyon sürecinden geçme şansı bulduk ve bunun olumlu etkilerinin oldukça farkındayız. Eğitim sonrası süpervizyon eksikliğinin terapistlerin motivasyonunu oldukça kırdığına çoğu zaman şahit olduk. Öğrendiği şeyi uygulayamadığını, yöntemin işe yaramadığını düşünerek eğitimden eğitime koşan insanlarla karşılaştık. Terapist de güvensizlik yaratan bu konunun aslında çoğu zaman süpervizyon eksikliğinden kaynakladığını biliyoruz. Her zaman öğrendiğimiz şeyleri uygularken zorlanırız. Bu öğrenme sürecinin bir parçasıdır. Süpervizyonlar sayesinde öğrendiklerimizi uygularken yaşadığımız zorlukların üstesinden gelmemiz çok daha kolay olur.

Bu nedenle Kalkedon Psikoloji ekibi olarak, alanda eksikliği hissedilen bu konu ile ilgili meslektaşlarımıza yardımcı olmak istiyoruz.

 Süpervizyon verdiğimiz çalışma alanlarımız;

  • Bireysel Terapi
  • Cinsel Terapi
  • Çift ve Evlilik Terapileri
  • Çocuk ve Ergen Terapileri

Süpervizyon başvurularımız, bireysel süpervizyon ya da grup süpervizyonları (2 veya daha fazla kişi) şeklinde yapılmaktadır. Merkezimizin açtığı grup supervizyonlarını duyurulardan takip edebilirsiniz. Detaylı bilgi almak için merkezimizle iletişime geçebilirsiniz.

Vaka Paylaşımı ve Grup Süpervizyonları

psikoloji süpervizyonu Kalkedon Psikoloji tarafından, klinik psikoloji süpervizyonu çerçevesinde her ay düzenlenen grup süpervizyonları 3. senesinde tekrar başlıyor. Bu toplantılarda, çocuk, ergen, yetişkin, [...]

Go to Top