Bige Rüya Yıldız

Bige Rüya YILDIZ

Uzman Psikolog / Psikoterapist
Bireysel / Çift / Cinsel sorunlar

Uzman Psikolog Bige Rüya Yıldız ,  2006 yılında Maltepe Üniversitesi Psikoloji Bölümünü fakülte birincisi olarak bitirdi. 2011 yılında İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesi Sinirbilim bölümünde “Kaygının dikkat süreçlerine etkisinin olaya ilişkin potansiyellerle” değerlendirilmesi üzerine tezini yazarak yüksek lisansını tamamladı.

2006-2007 yılları arasında Milenyum Anaokulu’nda sorumlu müdür olarak çalışmaya başlayan Uzman Psikolog Bige Rüya Yıldız , 2-6 yaş arası çocukların gelişimlerini takip etti ve ailelerine danışmanlık hizmeti verdi.

2008 yılından 2010’a kadar İstanbul Büyükşehir Belediyesi Kadın ve Aile Sağlığı Merkezi’nde bireysel ve çift terapisi hizmeti sundu, bu hizmet kapsamında birçok kurumda eğitim ve seminerler verdi.

2010- 2015 yılları arasında tıp merkezinde bireylere ve çiftlere yönelik klinik çalışmalarını sürdürürken, ayrıca 2017 yılına kadar da çeşitli danışmanlık merkezinde de düzenli olarak çalışmalarına devam etti. Gene aynı dönemde ulusal bir gazetede haftalık köşe yazıları yazdı, çeşitli ulusal kanallarda röportaj verdi.

2013-2016 yılları arasında Evlilik Terapileri Enstitüsü’nde bireysel ve çift terapisinin yanı sıra cinsel problemler üzerine çalışmalarını yoğunlaştırdı.

2017 yılından itibaren ise kurucularından olduğu Kalkedon Psikoloji’de çalışmaya devam etmektedir.  Uygulamalarında bilişsel-davranışçı terapi, şema terapi, stratejik aile terapisi, İmago Çift Terapisi, EMDR tekniklerini kullanan Bige Rüya, duygu durum bozuklukları (depresyon, öfke kontrolü vb.),  kaygı bozuklukları (takıntılar, travma, panik atak, fobiler, sağlık kaygısı vb.), ilişki problemleri, çift ve cinsel problemler üzerine çalışmalarını sürdürmektedir.