Özlem Tören

Özlem TÖREN

Psikolojik Danışman / Psikoterapist / Çocuk Danışmanlığı

Psikolojik Danışman Özlem TÖREN, Yeditepe Üniversitesi Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık bölümünden onur derecesi ile mezun olmuştur. Lisans eğitimine devam ederken devlet okullarında, özel okullarda ve özel bir danışmanlık merkezinde staj yapmıştır. Üniversitenin çeşitli sosyal sorumluluk projelerinde gönüllü olarak çalışmıştır. Birkaç yıl sonra Yeditepe Üniversitesi ‘Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık’ bölümünde yüksek lisansa başlamıştır.

Mezun olduktan sonra İstanbul’da özel bir ilkokulda Psikolojik Danışman olarak görev yapmakta olup öğrencilerin sosyal, duygusal ve akademik gelişimlerini takip etmiş, öğrencilerle sosyal beceri ve düşünme becerileri çalışmalarını yürütmüş, ailelere, öğretmenlere yönelik eğitimler düzenlemiştir. Aynı dönem bireysel olarak 0-6 yaş çocuklarına ve ailelerine yönelik danışmanlık hizmeti vermiştir.

2018 yılında ‘Objektif Testler’ eğitimini tamamlamış. Devamında Gelişimsel Çocuk Nörolojisi Derneği’nin düzenlemiş olduğu ‘Denver 2’ eğitimini almıştır.

2019 yılında Yıldız Teknik Üniversitesi’nde ‘Aile Danışmanlığı’, ‘Masal Terapisi Eğiticiliği’ ve ‘Üstün Zekalılar Eğitimini’ tamamlamaya hak kazanmıştır. Aynı yıl Moxo Türkiye tarafından düzenlenen ‘Moxo Dikkat Testi Uygulayıcı Sertifikasını’ almıştır.

2020-2021 yıllarında Bilişsel Davranışçı Psikoterapiler Derneği ve Hakan Türkçapar’ın vermiş olduğu ‘Bilişsel Davranışçı Terapide Değerlendirme ve Yapılandırılmış Görüşme Eğitimi’ ve ‘Bilişsel Davranışçı Terapi Temel Teori’ eğitimlerini tamamlamıştır. Aynı yıl İstanbul üniversitesi Sürekli Eğitim Merkezinin vermiş olduğu ‘CAS’ eğitimini almıştır.

2022 yılı itibari ile Association for Play Therapy Center& Uzman Psikolojik Danışman Filiz Çetin’in vermiş olduğu ‘Çocuk Merkezli Oyun Terapisi’ Eğitimini almış olup gelişimine devam etmektedir.

Meditopia adlı meditasyon uygulamasına çocuk hikayelerini değerlendirme ve blog yazımlarına devam etmektedir.

Çalışmalarına Kalkedon Psikoloji’de çocuk, ergen ve aileleri ile devam eden Özlem Tören, dikkatini daha çok duygu durum bozuklukları, kaygı bozuklukları, öfke kontrol problemleri, çocuk ve ergenlerde davranış sorunları, aile anlaşmazlıkları ve iletişim, okul problemleri, gelişim takibi, sosyal gelişim becerileri, sınav kaygısı ve teknoloji bağımlılığı üzerine yoğunlaştırmıştır.