Kalkedon Psikoloji - Özge Soner

Özge SONER

Uzman Psikolog / Psikoterapist
Bireysel / Çift / Cinsel sorunlar

2007 yılında İstanbul Bilgi Üniversitesi Psikoloji Bölümü’nden mezun oldu. 2015 yılında Arel Üniversitesi’nde yüksek lisansını tamamlayan Uzman Psikolog Özge Soner , bitirme projesini “vajinismus sorunu yaşayan kadınlarda benlik saygısının incelenmesi” üzerine yaptı.

2007- 2012 yılları arasında  rehabilitasyon merkezinde gençlerle çalıştı ve ailelerine danışmanlık hizmeti verdi. Bu çalışmalarının yanı sıra 2010 yılından itibaren danışmanlık merkezinde yetişkin terapisti olarak çalıştı ve merkezin yöneticiliğini yaptı.

2012 yılından itibaren Evlilik Terapileri Enstitüsünde Bireysel, Çift ve Cinsel Terapist olarak çalışmaya başladı, Çift, bireysel ve cinsel terapi vakalarının yanı sıra genç terapistler için cinsel terapi süpervizyonları verdi. Bu süreçte enstitü bünyesinde Sunexpress insan kaynakları departmanında işe alım süreçlerinde de görev de aldı.

Uzman Psikolog Özge Soner , 2017 yılından itibaren ise Kalkedon Psikoloji’de çalışmaya devam etmektedir. Uygulamalarında bilişsel-davranışçı terapi, şema terapi, stratejik aile terapisi, İmago Çift Terapisi, EMDR tekniklerini kullanmaktadır.