Miray Sanan

Miray AKBALA

Uzman Psikolog / Psikoterapist
Çocuk Psikoloğu / Oyun Terapisti

2016 yılında Özyeğin Üniversitesi Psikoloji bölümünden mezun olan Uzman Psikolog Miray Akbala , Klinik Psikoloji yüksek lisansını İngiltere Bournemouth Üniversitesi’nde tamamlayarak uzman psikolog olmaya hak kazanmıştır.

Üniversite yıllarında çeşitli gönüllülük projelerinde yer alan Uzman Psikolog Miray Akbala , 2012 yılında Küçükyalı Çocuk Esirgeme Kurumu’nda ve sonrasında Tohum Otizm Vakfı’nda başlangıç düzeyi sertifikasını alarak vakıfta gönüllü olarak çalışmıştır. Aynı zamanda Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı’nda iletişim eğitimini tamamlayarak bir ay süreyle gönüllü olarak projelerde yer almıştır.

2014-2016 yılları arasında Cerrahpaşa Hastanesi ve Bakırköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi’nde kısa dönem stajlarını tamamladıktan sonra Ekip Norma Razon’da iki sene boyunca staj yapmıştır.

2016 yılında psikoloji lisans eğitimini tamamladıktan sonra otizmli bir çocuğa altı ay boyunca gölge öğretmenlik yapmış, haftalık seanslarına katılmış ve sosyal gelişimine katkıda bulunmuştur.

2017 yılında Türk Psikologlar Derneği’nden çocukların bilişsel yeteneklerini ölçen WISC-IV test eğitimini tamamlayarak uygulayıcı sertifikasını almıştır.

2017-2018 dönemi içerisinde Klinik Psikoloji yüksek lisansı için gittiği İngiltere’de çeşitli anaokullarında çalışmış ve farklı kültürlerden çocukları gözlemleme olanağı bulmuştur. Tezini “Çocuklarda Dikkat Dağınıklığı ve Hiperaktivite Bozukluğu” üzerine yazmıştır.

2018-2019 yılları arasında Simge Psikoloji’nin düzenlediği ABD merkezli “Association for Play Therapy” derneği onaylı Çocuk Merkezli Oyun Terapisi ve Filial Terapi eğitimlerini süpervizyonlarıyla beraber Sue Bratton’dan alarak “Oyun Terapisti” olmaya hak kazanmıştır. Akabinde çocuk ve ergenlerle çalışılan “Dışavurumcu Oyun Terapisi” ve “Kum, Kukla ve Sanat Terapisi” eğitimlerini Marshall Lyles ve Linda Homeyer’den alıp süpervizyonunu tamamlamıştır. Aynı dönemde Keystone International Schools / Kilittaşı Okullarında okul psikoloğu olarak çalışmıştır.

Yard. Doç. Dr. Neslihan Zabcı’dan 2 yıl sürecek olan “Çocuk Psikanalizi” eğitimi ve “Projektif Testler (Rorschach, CAT,TAT)” eğitimini almaya devam etmektedir.

2019 yılından itibaren çocuklarla sürdüğü çalışmalarına Kalkedon Psikoloji’de devam etmekte olan Miray Akbala, uygulamalarında Çocuk Merkezli Oyun Terapisi ve Filial Terapi tekniklerini kullanmaktadır. Aynı zamanda İstanbul Psikodrama Enstitüsünde “Psikodrama” eğitimine devam etmektedir.