Halil Güngör

Halil Güngör 2017-10-22T00:34:27+00:00

Halil GÜNGÖR

Uzman Psikolog / Psikoterapist
Bireysel/Çift/ Cinsel sorunlar

Halil GÜNGÖR
Uzman Klinik Psikolog / Çift ve Aile (İlişki) Terapisti

İstanbul Ticaret Üniversitesi’nin İnsan ve Toplum Bilimleri Fakültesinde Psikoloji Lisansını tamamlayan Güngör, yine aynı üniversitenin Sosyal Bilimler Enstitüsünde Uygulamalı Psikoloji Yüksek Lisansını tamamladı.Daha sonra İstanbul Arel Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsünde başladığı Klinik Psikoloji Doktora Programına devam etmektedir. Çeşitli eğitim kurumlarında yönetici ve eğitimci olarak görev almasının yanı sıra, uzun yıllar çift ve aile terapistliği alanında uzman olarak çalışmaktadır.

Çift ve Aile Terapisinde sistemik yaklaşımı temel alan Güngör, pragmatik eksperiyantal yaklaşımı benimsemektedir. Danışanın ihtiyacı doğrultusunda bilişsel davranışçı yaklaşım, dinamik yaklaşım, psikobiyolojik yaklaşım ve psikodrama tekniklerinden yararlanmaktadır. Çift ve Aile Terapisi alanında çalışırken (PACT) Psikobiyolojik Bağlanma Temelli Çift Terapisi, Stratejik Aile Terapisi,İmago Çift ve Aile Terapisi ve Transaksiyonel Analiz terapi yöntemlerinden de beslenmektedir.

Yüksek Lisans bitirme projesini “Genç Yetişkinlerde Değer Tercihlerinin Narsistik Kişilik Özellikleri Yordaması” üzerine yapan Halil GÜNGÖR daha sonra Eskişehir Osmangazi Üniversitesi’nin düzenlediği “Değerler Eğitimi Sempozyumu”nda katılımcı olarak yer almıştır.

Güngör’ün bu çalışması, uluslararası eğitim indeksine kayıtlı olan KUYEB (Kuram ve Uygulamada Eğitim Bilimleri) dergisinin “Değerler Eğitimi Sempozyumu Özel Sayısında” yayımlanmaya değer bulunan eserler arasında yer aldı.

Aldığı Eğitimler:

  • Varoluşçu Birey ve Grup Psikoterapi Eğitimi
  • Bilişsel Davranışçı Psikoterapi Eğitimi
  • Aile ve Çift Terapileri Teori ve Uygulama Eğitimi
  • Satir Dönüşümsel Sistemik Aile Terapisi Eğitimi
  • Holistik Cinsel Terapi Eğitimi
  • Biyolojik Temelli Aile ve Çift Terapisi (PACT)
  • Pragmatik Eksperiyantal Aile ve Çift (İlişki) Terapisi
  • Transaksiyonel Analiz

Üzerinde çalıştığı alanlar; Bireysel sorunlaraile ve çift sorunları ve cinsel sorunlardır.

Çift ve Aile Terapileri Derneği (ÇATED) üyesidir.