Ezgi Aydın Bal

Ezgi Aydın BAL

Uzman Klinik Psikolog / Psikoterapist
Bireysel / Çift / Cinsel sorunlar

Uzman Klinik Psikolog Ezgi Aydın Bal, 2008 yılında Okan Üniversitesi Psikoloji bölümünü %100 burslu kazanmış, bölüm birincisi, okul üçüncüsü olarak bitirmiştir. Lisans eğitimi içerisinde İstanbul Üniversitesi Çapa Tıp Fakültesi Nöroloji – Nöropsikoloji Laboratuarında ve Boğaziçi Üniversitesi Rehabilitasyon Merkezinde stajyer psikolog olarak görev almıştır.

2009 yılında Okan Üniversitesi Yüksek Lisans Programına burslu olarak kabul edilmiş, yüksek lisans eğitimi boyunca da birçok vaka takip etmiştir. Yüksek lisans boyunca süpervizörü Dr. Çağla Gülol’dur. Danışmanlığını Prof. Dr. Kültegin Ögel’in üstlendiği “Alkol Kullanımının Emosyonel Düzenleme Üzerine Etkileri” konusunda tezini tamamlamış ve 2011 yılında uzmanlığını almıştır.

2011 yılında evde sağlık alanında hizmet veren “Evde Psikolojik Hizmetler”de görev almıştır.

2012 – 2018 yılları arasında Evlilik Terapileri Enstitüsü’nde görev almıştır. Bu süre içerisinde bireysel, çift ve özellikle cinsel terapiler konusunda çalışmalarını yoğunlaştırmıştır.

2009 – 2019 yılları arasında Şema Terapi, Cinsel Terapi, EMDR, MMPI, Gotmann Çift Terapisi alanlarında eğitimlerini tamamlamıştır. Diğer yandan “Ulusal Bağımlılık Sempozyumu”na katılmış, “Bağımlılıkta İyileşme Planının Hazırlanması”, “Bağımlı Aileleriyle Çalışmak”, “Kumar Problemini Değerlendirme ve Tedavi Planı Oluşturma” konusunda atölyelere dahil olmuştur.

2019 yılının ikinci yarısından itibaren Kalkedon Psikoloji’de çalışmalarını yürüten Ezgi Aydın Bal, ağırlıklı olarak Bilişsel Davranışçı Terapi, EMDR ve Şema Terapi tekniklerini kullanmakta, aldığı eğitimler doğrultusunda ağırlıklı olarak bireysel terapi, çift terapisi ve cinsel terapiler konusunda vaka takibi yapmaktadır. Çift terapisinde Gotmann Çift Terapisi yaklaşımını kullanmaktadır.