beliz ereren

Beliz EREREN

Uzman Psikolog / Psikoterapist

Uzman Psikolog Beliz Ereren, İstanbul Bilgi Üniversitesi Psikoloji Bölümünden onur derecesiyle mezun olmuştur. Aynı sene başladığı Klinik Psikoloji Yüksek Lisansını İstanbul Esenyurt Üniversitesi’nde bitirmiştir. Lisans eğitimine devam ederken çeşitli kurumlarda ve sosyal sorumluluk projelerinde gönüllü olarak çalışmalara katılan Klinik Psikolog Beliz Ereren, 2014 yılında Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı’nda 4 ay süreyle gönüllü olarak çalışmıştır. 2015 yılında Doç. Dr. Ayten ZARA tarafından yürütülen World Human Relief Turkey Projesi’nde gönüllü olarak yer almıştır. Aynı zamanda çeşitli akademik araştırmalarda asistanlık yapmıştır. Özel bir danışmanlık merkezinin Koruncuk Vakfı ile yürüttüğü bir projede yardımcı terapist olarak görev almıştır.

Marmara Üniversitesi Pedagojik Formasyon Eğitimi Sertifikasyon Programını tamamladıktan sonra İstanbul’da özel bir kolejde Psikolojik Danışman ve Rehber Öğretmen olarak çalışmış, ailelere ve öğretmenlere yönelik eğitimler vermiş ve danışmanlık sağlamıştır. Aynı dönem itibariyle özel bir danışmanlık merkezinde ergen ve yetişkin terapisti olarak çalışmaya başlamıştır.

Moxo Türkiye tarafından verilen eğitimle Moxo Dikkat Testi Uygulayıcı Sertifikasını almıştır. Aynı yıl Davranış Bilimleri Enstitüsü’nden EMDR I. Düzey Eğitimini tamamlamıştır.

Prof. Dr. Mehmet Z. Sungur’un vermiş olduğu Bilişsel Davranışçı Sistemik Çift ve Cinsel Terapi Eğitim Programını (72 saat) tamamlamıştır.

Prof. Dr. Hürol Fışıloğlu tarafından verilen Aile ve Evlilik Terapisi – Eş Terapisinde İlişki Pusulası Modeli I. Düzey, sonrasında II. Düzey Eğitimini tamamlamış ve uygulayıcısı olmuştur.

Nevin Dölek tarafından verilen Kısa Süreli Çözüm Odaklı Terapi eğitim sürecini tamamlamıştır. Aynı dönemde gene Nevin Dölek tarafından verilen Kriz, Travma ve Yas Danışmanlığı eğitimini almıştır.

Şema Terapi Enstitüsü’nde Prof. Dr. Gonca Soygüt Pekak tarafından verilen Şema Terapi eğitim sürecini tamamlamıştır.

Çalışmalarına Kalkedon Psikoloji’de ergen ve yetişkinlerle devam eden Beliz Ereren ağırlıklı olarak duygudurum bozuklukları, stres yönetimi, bağlanma problemleri, ilişki problemleri, kaygı bozuklukları, panik bozukluk, öfke kontrolü, kriz, travma ve yas danışmanlığı, yeme bozuklukları, uyum bozuklukları, iletişim problemleri, sınav kaygısı, performans kaygısı, uyku bozuklukları, fobilerle çalışmaktadır.

Yöntem olarak ise şema terapi, kısa süreli çözüm odaklı terapi, EMDR ve bilişsel davranışçı terapi tekniklerini kullanmaktadır.