İstanbul Anadolu Yakası Psikolog

İstanbul Anadolu Yakası Psikolog

İstanbul Anadolu Yakası Psikolog sayılarının İstanbul Avrupa yakasındaki kimi bölgelere oranla daha dar olması, bu bölgeye destek vermek için bizleri oldukça motive etti. Çok sevdiğimiz İstanbul’umuzun Anadolu Yakası’ndaki eşsiz güzellikteki ilçesi Kadıköy’de psikolog olma hayalimiz böylece gerçek oldu. Gene ismini Kadıköy’ün antik çağdaki adından alan “Kalkedon Psikoloji” olarak, İstanbul’un farklı bölgelerinden gelen psikolog ekibimizle sizlere destek vermek için buradayız.  Kadıköy’de İstanbul Anadolu Yakası Psikolog arayışında olan tüm danışanlarımız için destek verdiğimiz konular;

olarak sıralanabilir. İstanbul Anadolu Yakası Psikolog arayışı içinde yer alan Kadıköy’ün Acıbadem, Üsküdar, Ümraniye,  Ataşehir,  Maltepe ve Kartal’a olan yakınlığı sayesinde bir çok danışanımıza destek vermek için burada, İstanbul Anadolu Yakası‘nda, Kadıköy’deyiz.

Hayatımızın çeşitli dönemlerinde çözmekte zorlandığımız bir takım sorunlarla karşılaşırız. Bu sorunların nedenini de anlayamayız. Sanki birden bire ortaya çözemediğimiz sorunlar çıkmıştır. Aslında bu durum kişinin şimdiye kadar fark edemediği ya da görmezden geldiği sıkıntıları çözmek için bir sinyaldir. Genelde insanlar yaşamlarının tamamen yolunda gittiğini düşünürler ve halleşmediği, bastırdığı çocukluk anılarının hayatlarını nasıl yönettiği hakkında hiçbir fikirleri olmayabilir. Yaşanılan tatsız bir olayla tetiklenen anı bir takım rahatsız edici semptomlarla (depresyon, öfke problemleri, kaygılar vb.) kişiyi etkileyene kadar da bunun farkında olmazlar.

Bazen ise sorunlar zaten ortadadır kişi bunları çözmek için bir yardım alması gerektiğini bilir ancak yardım alacak gücü kendisinde bulamaz ya da nasıl bir yardım alacağı konusunda kararsızlık yaşar.

Bazen de hayatın akışını değiştirmek, yaşam koşullarını geliştirmek ve kişisel potansiyellerini ortaya çıkarmaya ihtiyaç duyarlar.

Bu durumlarda bir uzmandan yardım almak gerekir. Psikoterapi kişinin yaşadığı sıkıntıların nedenlerini anlamasına yardımcı olur. Kişi sıkıntının devam etmesine neden olan davranış kalıplarını fark ederek yavaş yavaş bunları istediği şekilde değiştirmeye başlar. Yaşanan problemlerin çözümünün yanı sıra kişi kendi özelliklerini fark etmeye, yaşamda karşılaştıkları güçlüklerle baş edebilme becerilerini arttırmaya, olumlu yanlarını fark ederek bunları daha aktif bir şekilde kullanmaya başlar. Psikoterapi kişinin kendisini tanımasına yardım eder. Böylece kişi, istediği yaşam şeklini oluşturmaya ve sürdürmeye başlar. Bu da hayat şartlarını iyileşmesine ve yaşam kalitesinin yükseltmesine yardımcı olur.

Psikoterapi esnasında genellikle terapist ile yüz yüze gelecek şekilde oturulur.  Uzmanlarımız, duygularınız ve düşünceleriniz hakkında konuşmanızı ister. Uzmanlarımıza karşı içinizi açmakta zorluk çekerseniz kaygılanmanıza gerek yoktur. Uzmanlarımız sizleri rahatlatabilmek için ellerinden gelen gayreti gösterecektir. Aşağıdaki bağlantıdan uzmanlarımızın özgeçmişlerini okuyabilirsiniz. Bu sayede yaşadığınız soruna ait psikoterapi alanı hakkında en doğru uzmanı seçmekte güçlü bir adım atmış olacaksınız.

Uzmanlarımıza ait bağlantımıza buradan göz atabilirsiniz: https://www.kalkedonpsikoloji.com/biz-kimiz/ekibimiz/

Psikoterapi bazen yoğun bir şekilde duygusal konuşmalar yapmanıza neden olabilir. Bu konuşmalar sırasında ağlayıp öfkelenebilirsiniz hatta duygusal bir patlama dahi yaşayamanız olasıdır. Terapi sonrasında da  kendinizi fiziksel anlamda yorgun da hissedebilirsiniz ve bu duyguların tamamı normal bir süreçtir.

Uzman terapistlerimiz sizden bir süre sonra yerine getirmeniz gereken görevler yapmanızı, konuşulanları seans dışında günlük hayatınızda değerlendirmenizi isteyebilir. Bu görevler duygularınızın düzelip şekillenmesinde size yardımcı olacaktır.

Çok özel durumlar dışında uzman terapistlerimiz ile yapılan konuşmalar özel ve gizlidir. Uzman terapistimiz konuşmalarınızı ancak kendinize ya da başkasına zarar verebileceğinizi düşündüğü zaman diğer yetkililer ile paylaşır.

Eğer siz de uzman ekibimizden yardım almak isterseniz  linkimizden bizlere ulaşabilirsiniz.