İstanbul psikolog

İstanbul psikolog

İstanbul Psikolog sayılarının diğer illere göre oranla çok daha fazla sayıda olması destek almak isteyenlerin rahatça seçim yapabilmesi konusunda avantajlar sağlarken, bir taraftan da kafa karışıklığına sebep olabilmektedir. Bu sebeple İstanbul ‘da psikolog arayışı içinde olan danışanların güvenle başvurabilecekleri bir ekiple yola çıkarak Kalkedon Psikoloji’yi kurduk. İstanbul’un farklı bölgelerinden gelen uzman psikolog ekibimizle sizlere destek vermek için buradayız. İstanbul Psikolog arayışında olan tüm danışanlarımız için destek verdiğimiz konular;

olarak sıralanabilir. İstanbul Psikolog arayışı içinde yer alan bir çok danışanımıza destek vermek için burada, İstanbul Anadolu Yakası‘nda, Kadıköy’deyiz.

Hayatımızın çeşitli dönemlerinde çözmekte zorlandığımız bir takım sorunlarla karşılaşırız. Bu sorunların nedenini de anlayamayız. Sanki birden bire ortaya çözemediğimiz sorunlar çıkmıştır. Aslında bu durum kişinin şimdiye kadar fark edemediği ya da görmezden geldiği sıkıntıları çözmek için bir sinyaldir. Genelde insanlar yaşamlarının tamamen yolunda gittiğini düşünürler ve halleşmediği, bastırdığı çocukluk anılarının hayatlarını nasıl yönettiği hakkında hiçbir fikirleri olmayabilir. Yaşanılan tatsız bir olayla tetiklenen anı bir takım rahatsız edici semptomlarla (depresyon, öfke problemleri, kaygılar vb.) kişiyi etkileyene kadar da bunun farkında olmazlar.

Bazen ise sorunlar zaten ortadadır ve kişi bunları çözmek için bir yardım alması gerektiğini bilir ancak yardım alacak gücü kendisinde bulamaz ya da nasıl bir yardım alacağı konusunda kararsızlık yaşar.

Bazen de hayatın akışını değiştirmek, yaşam koşullarını geliştirmek ve kişisel potansiyellerini ortaya çıkarmaya ihtiyaç duyarlar.

Bu durumlarda bir uzmandan yardım almak gerekir. Psikoterapi kişinin yaşadığı sıkıntıların nedenlerini anlamasına yardımcı olur. Kişi sıkıntının devam etmesine neden olan davranış kalıplarını fark ederek yavaş yavaş bunları istediği şekilde değiştirmeye başlar. Yaşanan problemlerin çözümünün yanı sıra kişi kendi özelliklerini fark etmeye, yaşamda karşılaştıkları güçlüklerle baş edebilme becerilerini arttırmaya, olumlu yanlarını fark ederek bunları daha aktif bir şekilde kullanmaya başlar. Psikoterapi kişinin kendisini tanımasına yardım eder. Böylece kişi, istediği yaşam şeklini oluşturmaya ve sürdürmeye başlar. Bu da hayat şartlarını iyileşmesine ve yaşam kalitesinin yükseltmesine yardımcı olur.

Bizlere bu bağlantıdan mesaj yollayabilir ya da yine bu bağlantıdaki telefon numaralarımızdan bizlere ulaşabilirsiniz.