İstanbul Pedagog

İstanbul Pedagog

İstanbul Pedagog sayılarının diğer illere göre oranla çok daha fazla sayıda olması destek almak isteyenlerin rahatça seçim yapabilmesi konusunda avantajlar sağlarken, bir taraftan da kafa karışıklığına sebep olabilmektedir. Bu sebeple İstanbul’da danışanların güvenle başvurabilecekleri bir ekiple yola çıkarak Kalkedon Psikoloji’yi kurduk. İstanbul’un farklı bölgelerinden gelen pedagog ekibimizle sizlere destek vermek için buradayız.  İstanbul Anadolu Yakası Pedagog ve İstanbul Avrupa Yakası Pedagog arayışında olan tüm danışanlarımız için destek verdiğimiz konular;

olarak sıralanabilir. İstanbul Pedagog arayışı içinde olan bir çok danışanımıza destek vermek için burada, İstanbul Anadolu Yakası‘nda, Kadıköy’deyiz.

Hayatımızın çeşitli dönemlerinde çözmekte zorlandığımız bir takım sorunlarla karşılaşırız. Bu sorunların nedenini de anlayamayız. Sanki birden bire ortaya çözemediğimiz sorunlar çıkmıştır. Aslında bu durum kişinin şimdiye kadar fark edemediği ya da görmezden geldiği sıkıntıları çözmek için bir sinyaldir. Genelde insanlar yaşamlarının tamamen yolunda gittiğini düşünürler ve halleşmediği, bastırdığı çocukluk anılarının hayatlarını nasıl yönettiği hakkında hiçbir fikirleri olmayabilir. Yaşanılan tatsız bir olayla tetiklenen anı bir takım rahatsız edici semptomlarla (depresyon, öfke problemleri, kaygılar vb.) kişiyi etkileyene kadar da bunun farkında olmazlar.

Bazen ise sorunlar zaten ortadır kişi bunları çözmek için bir yardım alması gerektiğini bilir ancak yardım alacak gücü kendisinde bulamaz ya da nasıl bir yardım alacağı konusunda kararsızlık yaşar.

Bazen de hayatın akışını değiştirmek, yaşam koşullarını geliştirmek ve kişisel potansiyellerini ortaya çıkarmaya ihtiyaç duyarlar.

Çocuğum için hangi uzmanı seçmeliyim?

Çocuğunuza destek olmasını istediğiniz uzmanı ararken öncelikle çocuğunuzun yaşadığı sorunun kendisinin uzmanlık alanına girip girmediğini mutlaka öğrenin. Bu soruna dair uzmanınız hangi ölçme ve değerlendirme tekniklerini kullanmakta, hangi tür terapi teknikleri ile çalışmakta ve bu terapi tekniklerine dair hangi sertifikalara sahip olduğunu araştırın. Bu tip bilgileri ulaştığınız uzmanınızın internet sitesinden, bağlı olduğu derneklerden ve üye olduğu bir takım platformlardan edinebilirsiniz.

Unutmayın ki, çocuğunuz kendisine destek olacak kişinin yeterliliği ölçüsünde süreçten faydalanacak ve siz de buna bağlı seviyede verim alacaksınız.

Pedagojik Yetkinliği Olan Psikologların Özellikleri Nelerdir?

  • Çocuk psikolojisi ve gelişimi hakkında yeterli bilgiye ve deneyime sahip olmak,
  • Oyun Terapisi eğitimini yurt dışı onaylı derneklerden tamamlamış olmak,
  • Aile psikolojisine hakim olmak, mümkünse aile terapisi eğitimini tamamlamış olmak,
  • Ailelere rehberlik etme noktasında yetkinleşmiş olmak.

Bizlere bu bağlantıdan mesaj yollayabilir ya da yine bu bağlantıdaki telefon numaralarımızdan bizlere ulaşabilirsiniz.